• -5,00 zł

Ziemia okrzemkowa DIATOMIT 500g

0 oceny i 0 recenzji 
39,00 zł
44,00 zł
Brutto
Ilość

Darmowa przesyłka przy zamówieniu za min. 300zł

Produkt na chwilę obecną niedostępny


-5%
przy zakupachza min. 500zł
-10%
przy zakupachza min. 1500zł
-15%
przy zakupachza min. 3000zł
progi rabatowe nie obejmują produktów z promocji

Ziemia Okrzemkowa FSF (Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa) - 0,5 kg.

Ziemia Okrzemkowa (Diatomit) o nazwie handlowej Fossil Shell Flour (FSF) jest naturalną substancją pochodzenia organicznego, składającą się ze skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów żyjących miliony lat temu – fitoplanktonu. Substancja ta daje wyjątkowe korzyści zdrowotne ludziom, roślinom i zwierzętom. Jest także stosowana w gospodarstwach domowych jako bezpieczny, naturalny i nietoksyczny środek owadobójczy.

FSF pochodzi z niezwykle czystych słodkowodnych złóż diatomitowych Melorsira Preicelanica, które odznaczają się regularnym cylindrycznym kształtem skorupek, wysoką twardością, małą łamliwością i posiadającymi niezwykle małe dziurki na ścianach cylindrów, przyczyniających się do doskonałej absorpcji płynów.

Skorupki są amorficzne i – w przeciwieństwie do struktur krystalicznych używanych do np. filtracji – są jakości spożywczej więc mogą być spożywane. Powyższe cechy sprawiają, że Ziemia Okrzemkowa jest stosowana jako środek zapobiegający zbrylaniu żywności, pokarmu i lekarstw dla ludzi i zwierząt.

Znakomite właściwości strukturalne i mechaniczne okrzemek pozwalają na fizyczną destrukcję i dehydratację (odwodnienie) ciał pasożytów przebywających w układzie pokarmowym ludzi i zwierząt, bytujących na roślinach lub przebywających w pomieszczeniach domowych i gospodarczych. Dodatkowo część pancerzyków metabolizuje w układzie pokarmowym ludzi, ptaków i zwierząt, zmieniając formę chemiczną z krzemionki (dwutlenku krzemu) na biologicznie czynny kwas ortokrzemowy, który dostając się do organizmu ma na niego zbawienny zdrowotny wpływ.

Okrzemki pomogą w:

detoksytacji organizmu
usunięciu złogów pokarmowych
poprawie metabolizmu
utrzymaniu pięknej cery, włosów i paznokci
walce z pasożytami bytującymi w jelitach ludzi i zwierząt
usuwaniu pcheł i pluskiew, a także innych szkodników i niechcianych owadów
walce ze szkodnikami w ogrodzie
usuwaniu przykrych zapachów i utrzymywaniu suchości (np. psia buda, kuweta kota)
ochronie ziarna przed szkodnikami
Stosowanie i sposób użycia:

Zacznij od przyjmowania 1 małej łyżeczki FSF dziennie. Stopniowo zwiększaj dzienną porcję FSF do 3 czubatych łyżeczek. Tempo zwiększania dziennej porcji FSF i docelowa dawka zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zwykle zajmuje to od jednego do kliku tygodni. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, co oznacza, że proces odtruwania zachodzi zbyt szybko, zmniejsz dawkę do 1 łyżeczki od herbaty i zacznij proces zwiększania dawki od początku. Kurację stosuj przez kilka miesięcy. Pij 2 litry wody dziennie. Pamiętaj, że maksymalna dzienna porcja dla dzieci jest mniejsza - od 1 do 1 płaskiej łyżeczki od herbaty - tak więc kurację możesz zacząć od ? łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji zależnie od własnego uznania i obserwacji dziecka. Nie podawaj ziemi okrzemkowej noworodkom.

Niektórzy ludzie preferują wypicie szklanki wody tuż przed zaśnięciem lub rano po przebudzeniu, lecz przed śniadaniem. Dzięki temu działanie Ziemi Okrzemkowej FSF jest skuteczne, gdyż układ pokarmowy nie jest obarczony pokarmem i Ziemia Okrzemkowa FSF efektywniej radzi sobie z absorbowaniem toksyn. Część ludzi miesza Ziemię Okrzemkową FSF z sokami, koktajlami mlecznymi, płatkami owsianymi itd.

Ziemia Okrzemkowa firmy Perma_Guard posiada wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające ją do obrotu jako produkt spożywczy w USA, Kanadzie i Unii Europejskiej. Fossil Shell Flour (FSF) jest wpisana na listę Amerykańskiego Instytutu Badawczego Materiałów Organicznych (ORMI - Organic Materials Reviev Intitute), który wydaje świadectwa dopuszczające do obrotu produkty bezpieczne dla środowiska i zdrowia. Jedynie amorficzna ziemia okrzemkowa FSF posiada atest spożywczy FDA (amerykańskiej rządowej Agencji ds. Żywności i Leków) i może być stosowana w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Wyprodukowano w USA. Perma-Guard, Inc., Bountiful, UT 4010. Przedstawicielstwo na Europę: www.perma-guard.com.pl

Dane techniczne

Napisz swoją opinię

Adres

naturBIO sklep internetowy
ul. Motylewskiego 17, 83-315 Szymbark / Polska

Czynne

poniedziałek - piątek
10.00 - 16.00