Kurkuma BCM-95 300 kaps.

Kurkuma BCM-95 300 kaps. Licaps®

Silny antyoksydant

Wspomagająco w zmianach zwyrodnieniowych i zapalnych stawów

Wspomaga usuwanie chronicznego stanu zapalnego

Więcej szczegółów

328,00 zł

darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 300zł

Kupuj taniej w pakiecie!

Produkt dostępny w pakietach:

PAKIET NA NOWOTWORY
Masz pytania? skontaktuj się z nami:
506 050 950
naturbio@naturbio.pl

Więcej informacji

Kurkuma BCM-95® - ekstrakt (300 kapsułek) - suplement diety

Składniki: ekstrakt z kurkumy 95%, kapsułka: celuloza roślinna.

 

Porcja dzienna: 2 kapsułki

Opakowanie zawiera: 300 kapsułek

Porcja dzienna zawiera

Ilość

BCM-95®-100% ekstrakt z kurkumy (kłącze) (Curcuma longa)

(standaryzowany na 95% kurkuminoidów), zawierający lotny związek ar-turmeron 

750 mg

Kurkuma jest jedną z najlepiej zbadanych roślin wspomagających zdrowie. Wartością kurkumy BCM-95 jest fakt, że zawiera olejek eteryczny ar-turmeron, dzięki czemu jest szybko wchłaniana i przyswajana przez organizm.

Aby zyskać pełny i korzystny wpływ kurkuminy należy szukać ekstraktu z kurkumy (szafranu indyjskiego) z zawartością co najmniej 95% kurkuminoidów. Producent powinien stosować bezpieczne praktyki produkcyjne począwszy od siewu, poprzez uprawę, zbiory, aż po produkcję i pakowanie produktu końcowego.

Produkt posiada 13 patentów międzynarodowych. Dodatkowo przeprowadzono nad nim 33 szczegółowe badania kliniczne na uniwersytetach w USA, Japonii, Australii i Indiach.

BCM-95 nie zawiera szczawianów, rozpuszczalników, dodatków, nośników czy substancji pomocniczych

100% czysty ekstrakt z kurkumy standaryzowany na 95% kurkuminoidów

Sposób użycia: 1 kapsułce zażywana 2 razy dziennie podczas posiłku

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

Producent: Arjuna Natural Extracts Ltd. Indie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Najczęściej zadawane pytania o BCM-95

Jaka jest różnica między kurkumą, a kurkuminą?

Kurkuma to kłącze zwane Curcuma Longa. Posiada aktywne składniki takie jak: kurkuminoidy (głównie kurkumina, demethoxycurcuminoid i bis-demethoxycurcuminoid) oraz olejki eteryczne.

Czy BCM-95 jest badana na zawartość metali ciężkich?

Każda partia BCM-95 jest przebadana laboratoryjnie przez laboratoria wewnętrzne oraz zewnętrzne na obecność metali ciężkich takich jak ołów, arsen, kadm i rtęć. Do badań wykorzystywany jest nowoczesny i najdokładniejszy sprzęt laboratoryjny "IC-PMS", zamiast typowej techniki Atomowej Spektrometrii Absorpcyjnej.

Czy BCM-95 posiada certyfikat organiczny?

BCM-95 nie posiada certyfikatu organicznego, ale uprawa surowca spełnia standardy organiczne.

Czy BCM-95 była modyfikowana genetycznie?

Nie, BCM-95 nie była modyfikowana genetycznie?

Czy w BCM-95 są alergeny?

Nie, BCM-95 jest wolny od alergenów.

Jakie rozpuszczalniki są wykorzystywane do produkcji BMC-95?

Do produkcji BCM-95 wykorzystuje się zarówno etanol lub octan etylu.

Czy BCM-95 zawiera szkodliwe rozpuszczalniki?

BCM-95 nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników tj. dwuchlorek etylenu (EDC), benzen, aceton ani alkohol izopropylowy.

Dlaczego przez innych producentów ekstraktów z kurkumy używane są szkodliwe rozpuszczalniki?

Szkodliwe rozpuszczalniki, a dokładniej dwuchlorek etylenu (EDC) są wykorzystywane w produkcji ekstraktów, aby uzyskać lepszą wydajność i obniżyć koszty produktu końcowego. Kiedy takie rozpuszczalniki są użyte nie można ich już usunąć z produktu końcowego. 

Dlaczego rozpuszczalniki są wykorzystywane do ekstrakcji i nie można ich usunąć z produktu końcowego?

Kurkumina jak i kurkuminoidy nie są rozpuszczalne w wodzie. Dlatego należy używać rozpuszczalników, aby wyekstrahować je z kłącza kurkumy. Ekstrakt z kurkumy jest poddawany procesowi krystalizacji. Kurkuminoidy po wyekstrahowaniu z kurkumy mają formę kryształów. Podczas procesu krystalizacji, wszystkie rozpuszczalniki dostają się do tych kryształów. Producenci, którzy używają szkodliwych rozpuszczalników czasami to ukrywają, gdyż ich pozostałości trudno wykryć stosując konwencjonalne metody badań laboratoryjnych.

Jak są badane pozostałości rozpuszczalników w BCM-95?

Najczęściej wykorzystywany do badania pozostałości rozpuszczalników jest tradycyjny test GC-MS. Jednak w przypadku kurkumy nie jest najlepsza forma badania, ponieważ kurkuminoidy występują w postaci kryształków, w których są uwięzione rozpuszczalniki. Metoda GC-MS nie jest skuteczna i wprowadza w błąd co do obecności rozpuszczalników. Do badania pozostałości rozpuszczalników w BCM-95 powinien być wykorzystywany zaawansowany sprzęt laboratoryjny GC-Headspace. W metodzie tej kryształki są rozbijane, a uwięzione rozpuszczalniki są zbierane i badane. BCM-95 nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników. Wszystkie partie ekstraktu odpowiadają wymogom Amerykańskiej Farmakopei (Wykazu Leków).

Czy BCM-95 należy przyjmować podczas posiłku?

Zaleca się przyjmować BCM-95 podczas posiłku, chociaż jego stosowanie podczas posiłku nie będzie miało negatywnych działań.

Czy BCM-95 można przyjmować z innymi lekami?

Aktualne badania nie potwierdzają, że kurkuma wchodzi w reakcję z innymi lekami. Skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz przyjmować suplementy diety w tym BCM-95.

Jaka jest zalecana dawka BCM-95?

Większość badań klinicznych wykorzystuje 500 mg BCM-95, dwa razy dziennie.

Czy BCM-95 może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe?

Osoby, które wcześniej nie przyjmowały kurkumy mogą mieć początkowo problemy żołądkowo-jelitowe. Jednak nie odnotowano zaburzeń żołądkowo-jelitowych po spożyciu BCM-95.

 

Instagram Google+ Youtube
Facebook