Witamina K2 MK-7 100mcg 30 kaps.

0 oceny i 0 recenzji 
29,00 zł
Brutto
Ilość

Darmowa przesyłka przy zamówieniu za min. 300zł

Produkt na chwilę obecną niedostępny


-5%
przy zakupachza min. 500zł
-10%
przy zakupachza min. 1500zł
-15%
przy zakupachza min. 3000zł
progi rabatowe nie obejmują produktów z promocji

Dlaczego K2 (MK- 7) MSE?

 

Firma MSE dr Enzmann jest czołowym producentem preparatów mitochondrialnych w Niemczech. W ciągu 40 lat produkuje wysokiej jakości preparaty przy zachowaniu oryginalnej receptury składu. Skuteczność tych preparatów potwierdzają liczne badania naukowe.

Witamina K2 ( MK- 7) MSE to preparat o najwyższej jakości farmaceutycznej, pozyskiwany dzięki procesowi biofermentacji, na bazie bakterii które swoją budową przypominają te produkowane w naszej florze jelitowej, co niesie za sobą korzyści, bowiem dzięki temu preparat ten jest doskonale przyswajalny przez komórki jelit.

Preparat firmy MSE Pharmazeutika GmbH jest także niezwykle stabilną formą witaminy K, a mianowicie menachinonem 7 (MK- 7). Forma ta, w odróżnieniu od innych wykazuje zdolność akumulacji we krwi, co wywołuje bardzo skuteczny transport wapnia z krwi do kości i a co za tym idzie wspomaga utrzymanie prawidłowej gęstości kości. Stabilna forma witaminy K ( MK - 7) jest obowiązkowym elementem potrzebnym dla białek, które regulują poziom wapnia w tętnicach.

Witamina K2 (MK- 7) MSE tworzy się w procesie krystalizacji, co znaczy, że cząsteczki substancji czynnej są termodynamicznie stabilne, dzięki temu właściwości fizykochemiczne substancji czynnej zostają nie zmienne, w czasie długich lat.

wysoka dawka – 200 µg – zapewnia skuteczne dotarcie do mitochondriów komórki.

wystarczy 1 kapsułka dziennie.

MK- 7 ( menachinon 7) – forma witaminy k2 najlepiej przyswajana przez organizm.

Zapewnia utrzymanie zdrowych i mocnych kości.

forma monoprepartu – zapewnia perfekcyjne uzupełnienie niedoborów wyłącznie niezbędnej substancji.

nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, drożdży, żelatyny, soi, sztucznych barwników oraz słodzików.

Z powodu braku żelatyny w składzie polecany jest weganom i wegetarianom

preparat tworzony zgodnie z GMP – stosowanie preparatów produkowanych zgodnie z tymi normami, gwarantuje, że otrzymujecie Państwo określone substancje

w dawkach zgodnych z informacją podaną na opakowaniu.

Witaminy K ( K2 MK-7) nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub przeciwpłytkowych.

 

Witamina K

„Witamina K” – to pojęcie opisujące grupę związków takich jak : K1 (filochinon), K3 (menadion) oraz dla grupy K2 (menachinony). Dawniej witamina K znana była jako witamina o działaniu przeciwkrwotocznym, ze względu na to że protrombina, jak

i inne czynniki krzepnięcia krwi powstają przy udziale właśnie tej witaminy. Jednak stosowanie tej witaminy ma o wiele więcej zalet.

Witamina K jest niezbędna aby wspomagać prawidłowe funkcje białek (MGP – Matrix Gla Protein) wiążących i transportujących wapń do kości. Dzięki jej działaniu wapń pozyskiwany

z pożywienia nie osadza się w naczyniach krwionośnych, gdy by się osadzał groziło y to groźnym i bolesnym zwapnieniem , a jest transportowany odrazu do kości.

W trakcie prowadzenia najnowszych badań wyciągnięto wnioski, że tylko odpowiedni poziom witaminy D wraz z prawidłową ilością wapnia może zapewnić zdrowe i mocne kości. Bardzo ważnym czynnikiem jest także skierowanie go wprost do kości, aby jego działanie było optymalne.

Brak witaminy K można określić na podstawie prowadzenia obserwacji dotyczących długości krzepnięcia krwi. Wskaźnikiem niedoboru jest niski poziom karboksyosteokalcyny, który mówi o niekorzystnym metabolizmie wapnia w układzie kostnym.

 

Witamina K - czym się różni ?

Witaminy K różnią się od siebie pod wieloma względami jednym z nich jest różnica w wchłanianiu, jak i w działaniu biologicznym, przykładem może być:

• witamina K1, najczęściej występuje w liściach wielu roślin zielonych, jej wadą jest niska przyswajalność– mniej więcej na poziomie 5-10%, może być dostarczana w pożywieniu.

• Witamina K2 w postaci MK-4 – aby była skuteczna wymaga stosowania jej w dużych dawkach (nawet w mg) oraz częstego przyjmowania, ponieważ ma stosunkowo krótki półokres rozpadu. Pozostaje we krwi tylko przez kilka godzin i w stosunkowo krótkim czasie jej poziom spada do wartości, która już nie ma znaczenia terapeutycznego.

• Witamina K2 w postaci MK-7 – cechuje ją rewelacyjna wchłanialność i zdolność do akumulacji we krwi. Witamina K2 może być tworzona przez mikroorganizmy, między innymi przez bakterie naszej własnej flory jelitowej i może być przyswajana bezpośrednio przez komórki jelit. Aczkolwiek aby była dobrze przyswajalna, osoba ja zażywająca musi mieć zdrowe jelita. W innym wypadku należy dostarczyć K2 (MK-7) w optymalnej dawce, w postaci suplementu diety.

W przypadku braku witaminy K2, białko (osteokalcyna) posiadające właściwości wiązania wapnia, staje się nieaktywne, w skutek czego procesy mineralizacji kości zostają zakłócone, a wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

 

Rola witaminy K2 w organizmie:

 

• gwarantuje poprawną dystrybucję wapnia do kości

• zajmuje ważną pozycję w procesie krzepnięcia krwi

• jest konieczna do utrzymania prawidłowej gęstości kości

• od witaminy K zależy aktywowanie MGP – białka syntetyzowanego przez tkanki mięśniowe otaczające naczynia krwionośne. Polega to na wiązaniu jonów wapniowych i tym samym zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych.

 

Przeznaczenie preparatu

Witamina K w naszym organizmie pewni szereg niezwykle istotnych funkcji, m.in.: w procesie krzepnięcia krwi oraz w utrzymywaniu prawidłowej gęstości kości poprzez ułatwienie transportu wapnia z krwi do kości, ponadto reguluje poziom wapnia w tętnicach.

Witaminy K (K2 ) nie wolno stosować przy równoczesnym stosowaniu substancji hamujących krzepnięcie krwi ( np.: kumaryny, syntetyczne derywaty kumaryny).

Skład i sposób uzycia

Skład:

substancja czynna: witamina K (witamina K2 M-7 -menachinon 7) (200 µg),

substancja powlekająca: maltodekstryna,

substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki),

substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Sposób użycia i dawkowanie: 1 kapsułka dziennie 200 µg podczas posiłku. Najlepiej spożyć podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody.

Suplement diety nie może być traktowany jak substytut zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać.

Czystość i jakość preparatu

Wszystkie produkty MSE Pharmazeutika dr Franz Enzmann zawierają fizjologiczne substancje

o najwyższym stopniu czystości, w odpowiednio wysokich dawkach i formie. Jedynie tak przygotowane substancje trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów. Ich działanie jest potwierdzone badaniami.

Niemieckie Laboratorium MSE dr Franz Enzmann, w oparciu o 40 lat badań, gwarantuje nam zachowanie stałości składu i najwyższej czystości preparatów.

 

Dane techniczne

Napisz swoją opinię

Adres

naturBIO sklep internetowy
ul. Motylewskiego 17, 83-315 Szymbark / Polska

Czynne

poniedziałek - piątek
10.00 - 16.00