Witamina K2 MK-7 MSE 200mcg 90 kaps. - suplement diety

Stabilna forma witaminy K2 w strukturze MK-7

Zapewnia skuteczny transport wapnia do kości

Zapobiega odkładaniu wapnia w tętnicach

Wysoka dawka gwarantuje dotarcie substancji do mitochondrium

Najwyższa jakość preparatu

194,00 zł
Brutto
Ilość

Darmowa przesyłka przy zamówieniu za min. 300zł


-5%
przy zakupachza min. 500zł
-10%
przy zakupachza min. 1500zł
-15%
przy zakupachza min. 3000zł
progi rabatowe nie obejmują produktów z promocji

SUPLEMENT DIETY

Witamina K2 (MK-7) MSE

Forma aktywna – menachinon-7 oraz wysoka porcja – 200 µg 

Dlaczego K2 (MK- 7) MSE?

  • Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy wysokiej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu. 
  • Witamina K2 (MK- 7) MSE  to preparat o wysokiej jakości, pozyskiwany  w procesie biofermentacji, na bazie bakterii identycznych z tymi produkowanymi w naszej florze jelitowej i dzięki temu doskonale przyswajalny przez komórki jelit. 
  • Preparat firmy MSE Pharmazeutika GmbH jest również wysoce stabilną formą witaminy K, a mianowicie menachinonem 7 (MK- 7). Forma ta, w przeciwieństwie do innych wykazuje zdolność akumulacji we krwi, co powoduje wysoce skuteczny transport wapnia z krwi do kości i dzięki temu utrzymanie prawidłowej gęstości kości. Stabilna forma witaminy K (MK - 7) jest również konieczna dla białek regulujących poziom wapnia w tętnicach. 
  • Witamina K2 (MK- 7) MSE powstała w procesie krystalizacji, co oznacza, że cząsteczki substancji czynnej są termodynamicznie stabilne, co gwarantuje, że właściwości fizykochemiczne substancji czynnej nie zmieniają się nawet w czasie jej kilkuletniego przechowywania. 
  • Wysoka wartość witaminy K2 – 200 µg – gwarantuje skuteczne dotarcie do mitochondriów komórki. 
  • Wystarczy 1 kapsułka dziennie! 
  • MK- 7 (menachinon 7) – forma witaminy K2 wysoko przyswajana przez organizm. 
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych, mocnych kości. 
  • Forma monoprepartu – gwarantuje precyzyjne uzupełnienie wyłącznie niezbędnej substancji.
  • Witaminy K (K2 MK-7) nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub przeciwpłytkowych. 

Witamina K

„Witamina K” – to wspólne określenie dla kilku związków: K1 (filochinon), K3 (menadion) oraz dla grupy K2 (menachinony). Wcześniej witamina K znana była jako witamina o działaniu przeciwkrwotocznym, ze względu na to że protrombina, jak i inne czynniki krzepnięcia krwi powstają przy udziale właśnie tej witaminy. Jednak to nie jedyna jej zaleta.

Witamina K jest również konieczna do zapewnienia funkcji białek (MGP – Matrix Gla Protein) wiążących i transportujących wapń do kości. Dzięki niej wapń pozyskiwany z pożywienia nie osadza się w naczyniach krwionośnych (prowadząc do zwapnienia), a jest transportowany bezpośrednio do kości.

Z najnowszych badań wynika, że nie tylko odpowiedni poziom witaminy D oraz wystarczająca ilość wapnia w organizmie są warunkiem zdrowych i mocnych kości. Równie ważnym, a może i najważniejszym czynnikiem jest jego skierowanie do kości.

Obniżone wartości witaminy K w organizmie można określić na podstawie długości krzepnięcia krwi. Wskaźnikiem jej zaniżonego stężenia jest niski poziom karboksyosteokalcyny, który świadczy o niekorzystnym metabolizmie wapnia w układzie kostnym.

Witamina K - czym się różni?

Witaminy K różnią się od siebie zarówno pod względem wchłaniania, jak i działania biologicznego i tak na przykład:

• witamina K1, która występuje głównie w liściach różnych roślin zielonych i która może być dostarczana do organizmu z pożywieniem jest niezwykle słabo przyswajalna – mniej więcej na poziomie 5-10%.

• Witamina K2 w postaci MK-4 – do spełnienia swojej funkcji wymaga niezwykle wysokich porcji (nawet w mg) oraz częstego przyjmowania, ponieważ ma stosunkowo krótki półokres rozpadu. Pozostaje we krwi tylko przez kilka godzin i w stosunkowo krótkim czasie jej poziom spada do wartości, która już nie ma znaczenia terapeutycznego.

• Witamina K2 w postaci MK-7 – charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością oraz zdolnością do akumulacji we krwi. Witamina K2 może być tworzona przez mikroorganizmy, między innymi przez bakterie naszej własnej flory jelitowej i może być przyswajana bezpośrednio przez komórki jelit. Jednak warunkiem jej wytwarzania są zdrowe jelita. W innym wypadku należy dostarczyć K2 (MK-7) w optymalnym stężeniu, w postaci suplementu diety.

W przypadku braku witaminy K2, białko (osteokalcyna) posiadające właściwości wiązania wapnia, staje się nieaktywne, w skutek czego procesy mineralizacji kości zostają zakłócone, a wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

Rola witaminy K2 w organizmie:


zapewnia właściwą dystrybucję wapnia do kości

bierze udział w procesie krzepnięcia krwi

jest niezbędna do utrzymania prawidłowej gęstości kości

 Należy pamiętać o zróżnicowanym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

Przeznaczenie preparatu

Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz utrzymania prawidłowej gęstości kości poprzez ułatwienie transportu wapnia z krwi do kości.

Witaminy K (K2) nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu substancji hamujących krzepnięcie krwi (np.: kumaryny, syntetyczne derywaty kumaryny).

Skład i sposób uzycia

Składniki: witamina K (witamina K2 - menachinon 7), substancja powlekająca: maltodekstryna, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Zalecana porcja dzienna: 1 kapsułka.

Skład zalecanej dziennej porcji:
Witamina K - 200 µg - 266,5%*
*RWS - Referencyjnej Wartości Spożycia

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie 200 μg podczas posiłku. Najlepiej spożyć podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody. 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. 

Produkt bezglutenowy. Nie dodano środków aromatyzujących. Nie występują składniki alergenne. 

Najlepiej spożyć przed (miesiąc, rok) /Numer partii: patrz etykieta na spodzie.

Warunki przechowywania: Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać zamknięte w suchym, chłodnym miejscu. Chronić przed światłem.

Oznaczenie dla diabetyków:
nie zawiera oznaczenia BE
Ilość netto w opakowaniu: 
30g

Czystość i jakość preparatu

Wszystkie produkty MSE Pharmazeutika dr Franz Enzmann zawierają fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości, w odpowiednio wysokich porcjach i formie. Doskonale opracowane substancje trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów. Ich działanie jest potwierdzone badaniami naukowymi.

W oparciu o 50 lat badań i praktyki, niemieckie Laboratorium MSE dr Franz Enzmann, gwarantuje zachowanie najwyższej czystości preparatów i niezmienność składu

Wyprodukowano przez:

Mse Pharmzeutika GmbH 
Dr. Franz Enzmann 
Nehringstrasse 15  
61352 Bad Homburg 
Niemcy

Dane techniczne

Adres

naturBIO sklep internetowy
ul. Motylewskiego 17, 83-315 Szymbark / Polska

Czynne

poniedziałek - piątek
10.00 - 16.00